Aktualności

Wprowadzamy Radość do Domu Smutku – edycja dziesiąta

24-12-2021

W Wigilię Bożego Narodzenia 2021 roku odbył się w Schronisku Finał Dziesiątej Edycji akcji Wprowadzamy Radość do Domu Smutku. Ponownie przez panującą Pandemię Covid-19 Finał miał wymiar symboliczny. Wolontariusze i Sympatycy przed Świętami dostarczali do Schroniska Kartki z Życzeniami Świątecznymi dla Mieszkańców, kosmetyki i środki do pielęgnacji, dezodoranty, odświeżacze powietrza, materiały opatrunkowe i pieluchomajtki oraz farba do odświeżenia pokoi. Otrzymaliśmy również choinki, przybrane światełkami i ozdobami przez Mieszkańców, a korytarze zostały udekorowane ozdobami i krasnalami przygotowanymi przez młodzież z Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii nr 2 w Szczecinie, pod wodzą Pani Wioletty. W samą Wigilię zostały przywiezione przepyszne ciasta domowej roboty oraz napoje. Koordynacją finału akcji zajmowały się Siostry Aleksandra Sileńska i Anna Butrym, ze swoimi rodzinami. Wśród darczyńców byli: Wolontariusze z Instytutu Psychologii US, Klub Wolontariatu ze Szkoły Podstawowej w Kliniskach, Przedszkolaki ze swoimi wychowawcami, Podopieczni i Wolontariusze z Krajowego Towarzystwa Autyzmu Oddział w Szczecinie, Pracownicy Firmy Momox ze Stobna, Kuratorzy Rodzinni z Sądu Rejonowego Szczecin-Centrum.

Tegoroczną akcję Wprowadzamy Radość do Domu Smutku wsparło Radio Szczecin emitując wywiad z Aleksandrą Sileńską oraz Witoldem Nowak: https://radioszczecin.pl/1,433119,mozna-wniesc-radosc-do-domu-smutku.

Mając na względzie bezpieczeństwo Mieszkańców i obowiązujące przepisy związane z Pandemią Covid-19 zrezygnowano ze wspólnego śpiewania i występów Artystów – za dary i pamięć Serdecznie Dziękujemy i Zapraszamy Was ponownie w 2022 roku.