Aktualności

Ponowna realizacja zadania publicznego – „Świadczenie usług całodobowej opieki wytchnieniowej” w Stargardzie

10-04-2024

Z nieukrywaną radością pragniemy Państwa poinformować, że Szczecińskie Stowarzyszenie „Złoty Wiek” po raz kolejny będzie realizowało zadanie publiczne pod tytułem: „Świadczenie usług całodobowej opieki wytchnieniowej” w Stargardzie.

Podstawowym celem usług całodobowej opieki wytchnieniowej jest wsparcie opiekunów osób z niepełnosprawnościami, oferując odciążenie w codziennych obowiązkach. Jest to również szansa na odpoczynek i regenerację dla opiekunów osób z niepełnosprawnościami.

Opiekunowie, którzy na co dzień opiekują się swoimi bliskimi, odpoczną, zregenerują siły, a także zyskają czas np. na zajęcie się własnym zdrowiem.

Opiekę nad osobami niepełnosprawnymi świadczą wykwalifikowani opiekunowie oraz terapeuci, co gwarantuje mieszkańcom opiekę na najwyższym poziomie.

W mieszkaniu wytchnieniowym przy ul. Marii Konopnickiej w Stargardzie komfortowe pomieszczenia dostosowane są do różnorodnych potrzeb użytkowników umożliwiając odpoczynek oraz odpowiednie wsparcie opiekunów. Lokal wyposażony jest w system smart-dom, co znacznie wpływa na zwiększenie bezpieczeństwa mieszkańców. Przestrzeń o powierzchni przekraczającej 100 metrów kwadratowych, została w pełni wyposażona tak, aby zapewnić komfort i profesjonalną opiekę.

 

Aby skorzystać z usługi należy skontaktować się z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Stargardzie
Telefon kontaktowy: 91 578 45 77

Dokumenty przyjmowane będą w siedzibie MOPS przy ul. Warszawskiej 9A lub elektronicznie – przez platformę ePUAP (/4ra6i23iyk/skrytka lub /4ra6i23iyk/SkrytkaESP).


Informacji ze strony Szczecińskiego Stowarzyszenia „Złoty Wiek” udziela Koordynator zadania,
telefon kontaktowy: 666612906.


Serdecznie zapraszamy.